Witamy w dziale galeria

07.12.2021 Odwiedziny św. Mikołaja

" Już na płatkach śniegu przyfrunęły święta
Teraz wszystkie dzieci marzą tylko prezentach
Sanie Mikołaja dzwonią dzwoneczkami
Święty Mikołaju bądź już wreszcie tutaj z nami (...)"

I przybył długo oczekiwany gość. Wędrując od sali do sali budził entuzjazm dzieci i oczywiście radość z otrzymanych prezentów. Te uczucia towarzyszyły dzieciom również podczas interaktywnego spotkania mikołajowego on line.

06.12.2021 Gr. III na interaktywnym przedstawieniu "Wędrówki Kropelki"

Dlaczego warto pić krakowską „kranowiankę”? Jak uniknąć marnowania zasobów wody? W jaki sposób czysta woda trafia do naszych domów? Odpowiedzi na te pytania, dzieci z gr. III, zdobywały w aktywnym działaniu, zainicjowanym przez bohaterów przedstawienia: Dziadka Tadka i jego ciekawskiego wnuczka Olka. Dzieci wcieliły się w rolę tytułowej KROPELKI i „podjęły trud” wędrówki po zagmatwanej sieci urządzeń Krakowskich Wodociągów.

10.11.2021 "To, co ważne blisko masz!" - śpiewamy o Polsce

W przeddzień Święta Narodowego, dzieci z grup I, II i III oraz IV i V zebrały się w auli przedszkola, aby poprzez śpiew uświetnić 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Wspólne spotkania grup były jednym z przedsięwzięć podjętych z intencją budowania u dzieci podstaw tożsamości narodowej. Podczas zajęć realizowanych w tygodniu poprzedzającym Święto, dzieci słuchały polskich legend, opowieści o ważnych postaciach i wydarzeniach z naszej przeszłości, wskazywały na mapie rodzinne miasto, stolicę i regiony geograficzne swojego kraju. Poznawały symbole narodowe i wykorzystywały ich motyw w pracach plastycznych, aktywnie słuchały muzyki F. Chopina i oglądały animacje, prezentujące ciekawostki o Polsce.

W przeglądzie piosenki o Polsce, dzieci wyraziły zachwyt pięknem przyrody naszego kraju, jego zabytkami oraz historycznymi i legendarnymi postaciami . O godz. 11:11 dzieci ze starszych grup z powagą odśpiewały cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”, przyłączając się do kolejnej edycji ogólnopolskiej akcji „Szkoła do Hymnu”.

02.11.2021 Warsztaty malarsko - florystyczne w gr. IV i V

Dzieci z grupy IV i V uczestniczyły w warsztatach malarsko-florystycznych rozwijając swoją kreatywność oraz zainteresowania plastyczne. Z wielkim entuzjazmem malowały farbami, przyklejały różnorodne, kolorowe rośliny. Prowadząca warsztaty pani Gabrysia opowiadała również o pracy florysty i wykorzystywanych przez nią materiałach. Zapraszamy na fotorelację:

grupa IV: https://vimeo.com/642866189/562ab2016d

grupa V: https://vimeo.com/642861324/27d7fe69f5