10.11.2021 To, co ważne blisko masz! - śpiewamy o Polsce - Samorządowe Przedszkole nr 20

10.11.2021 "To, co ważne blisko masz!" - śpiewamy o Polsce

ponad 2 lat temu

W przeddzień Święta Narodowego, dzieci z grup I, II i III oraz IV i V zebrały się w auli przedszkola, aby poprzez śpiew uświetnić 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Wspólne spotkania grup były jednym z przedsięwzięć podjętych z intencją budowania u dzieci podstaw tożsamości narodowej. Podczas zajęć realizowanych w tygodniu poprzedzającym Święto, dzieci słuchały polskich legend, opowieści o ważnych postaciach i wydarzeniach z naszej przeszłości, wskazywały na mapie rodzinne miasto, stolicę i regiony geograficzne swojego kraju. Poznawały symbole narodowe i wykorzystywały ich motyw w pracach plastycznych, aktywnie słuchały muzyki F. Chopina i oglądały animacje, prezentujące ciekawostki o Polsce.

W przeglądzie piosenki o Polsce, dzieci wyraziły zachwyt pięknem przyrody naszego kraju, jego zabytkami oraz historycznymi i legendarnymi postaciami . O godz. 11:11 dzieci ze starszych grup z powagą odśpiewały cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”, przyłączając się do kolejnej edycji ogólnopolskiej akcji „Szkoła do Hymnu”.