Witamy w dziale galeria

08.12.2023 Kolejowe ABC gr. III i V

Przedstawienie vademecum bezpiecznych zachowań na terenach kolejowych- w roli pieszego, kierowcy, a przede wszystkim pasażera - to nadrzędny cel drugiej odsłony ogólnopolskiej Kampanii Kolejowe ABC. Dzieci z gr. III i V, poznawały zasady użytkownika kolei w towarzystwie maskotki akcji Nosorożca Rogatka.

29.09.2023 Europejski Dzień Sportu Szkolnego

29 września najstarsze grupy w naszej placówce świętowały Europejski Dzień Sportu Szkolnego. Tego dnia w przedszkolu, dzieci realizowały RUCHOWY PLAN LEKCJI (Active Lessons Plan), który przygotowała @FundacjaV4Sport w partnerstwie z @AkademiaKrokietaiLamy. Pierwszą formą aktywności były "poranne rozruchy" w każdej grupie: gimnastyka, ćwiczenia i zabawy ruchowe przy muzyce. Inspiracją do wspólnych działań sportowych w sali gimnastycznej, był "Ruchowy Plan lekcji Akademii Krokieta i Lamy" - projekcja filmików była dla uczestników nie tylko instruktażem do ćwiczeń, ale również sposobem aktywnej nauki języka angielskiego - w myśl zasady: "Gdy ćwiczymy, to myślimy!". Kontynuacją aktywności w ESSD były zabawy ruchowe w ogrodzie przedszkolnym oraz zajęcia gimnastyczne i gry zespołowe z instruktorem w ramach krakowskiego programu sportowego Akademia Przedszkolaka w Tauron Arena Kraków, realizowane w grupie V.