Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Samorządowe Przedszkole nr 20
Strona głowna  /  Galeria
Witamy w dziale galeria
Galeria

 Zorganizowaliśmy pokaz mody w barwach jesieni. Dzieci tańczyły i tworzyły własne improwizacje ruchowe do utwór Antonio Vivaldiego pt. ,, Jesień" oraz kolorowały pastelami jesienną spódnicę baleriny.

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-09-23

 Dzień Przedszkolaka w grupie V upłynął w bardzo radosnej atmosferze. Oglądaliśmy przedstawienie teatralne "Jestem sobie Przedszkolaczek", tańczyliśmy, zjedliśmy zdrowe, kolorowe, bardzo smaczne drugie śniadanie. Dzieci wyróżniono specjalnym  Super Medalem Przedszkolaka. Zapraszamy na fotorelację. 

https://read.bookcreator.com/qVqucOZ59JQgBfAOE4auhs43VcA2/68FsBSQuSpqkVKhLyrtE4g

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-09-23

 Zabawy z okazji Dnia  Kropki w gr. III, rozpoczęły się od projekcji animacji „Kropka”. Ten niepozorny znak, tak, jak dla bohaterki filmu małej Vashti, stał się dla przedszkolaków, inspiracją do działania: zabawy tanecznej do piosenki „Kropka”, kodowania, dzięki któremu małe kropki, „Hop! Na planszę niech wskakują, swoje miejsca wnet zajmują” oraz do  tworzenia kreatywnych „kropkowych” kompozycji, zdobiących dyplomy aktywnych uczestników zajęć.

Grupa V w Dniu Kropki uczestniczyła w zajęciach sportowych w ramach realizowanego projektu "Zdrowo i Sportowo". Ponadto dzieci wykonały kreatywne prace plastyczne inspirowane książką Petera Reynoldsa "Kropka"  Fotorelacja  https://read.bookcreator.com/qVqucOZ59JQgBfAOE4auhs43VcA2/rPRx6vZbQJ2VBwQTAyRDpw

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-09-16

   W minionym roku szkolnym grupa V. realizowała projekty międzynarodowe w ramach E-Twinning i otrzymała aż 4 Odznaki   Jakości (Quality Label) za:

 For a World, Play, have fun and learn,

My art world, Autumn in Europe. 

Gratulujemy Przedszkolakom i podziwiamy ich zaangażowanie w niecodzienne aktywności edukacyjne! Brawo!

https://read.bookcreator.com/qVqucOZ59JQgBfAOE4auhs43VcA2/_TO5z3K_T9uBGMz8Wuse5Q

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-09-13

 

Grupa V uczestnicząc w akcji "Bądź turystą w swoim mieście" zwiedzała Kraków szlakiem legend. Naszą przygodę rozpoczęliśmy na Rynku Głównym, podziwialiśmy Kościół Mariacki, Collegium Novum, następnie Wzgórze Wawelskie oraz Smoczą Jamę. Pogoda dopisała! To była bardzo udana wycieczka. Zapraszamy na fotorelację: https://read.bookcreator.com/qVqucOZ59JQgBfAOE4auhs43VcA2/Kh0JakBrQvKwQC-IlBuIVA

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-09-12

 

Grupa IV w projekcie "Kraków nieodkryty" zwiedzała interesujące miejsca, słuchając legend i ciekawostek, opowiadanych przez przewodniczkę.

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-09-09

Grupa III pożegnała kolejny rok szkolny. Nauczycielki i dzieci życzą wszystkim wspaniałych wakacji.

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-06-27

 W poniedziałek 14 czerwca dzieci z gr. IV odwiedziły Kopalnie Soli w Wieliczce. Przedszkolaki poznały pracę górnika, a także dowiedziały się wiele ciekawostek na temat Kopalni. Wycieczka przyniosła dzieciom wiele radości i na pewno pozostanie na długo w pamięci przedszkolaków.

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-06-20

 W naszym przedszkolu odbył się konkurs piosenki ,,Zielono mi..." w którym udział wzięły dzieci z każdej grupy wiekowej prezentując swoje wokalne  talenty. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-06-13

 To pierwszy przedszkolny wyjazd od wielu miesięcy. Wspaniała czerwcowa pogoda. Piękny, zielony teren Nadleśnictwa Sitowiec w Puszczy Niepołomickiej i wspaniałe humory dzieci, były gwarantem udanej wycieczki. Udało się w niej połączyć walory edukacyjne – obserwacje przyrodnicze i spacer edukacyjną ścieżką leśną z bezpieczną rekreacją i wypoczynkiem w plenerze.

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-06-13

 Grupa V świętowała Dzień Mamy i Taty w towarzystwie najważniejszych w ich życiu osób. Śpiewaliśmy piosenki, recytowaliśmy wiersze, tańczyliśmy w tym dniu tylko dla nich! Wszyscy byliśmy bardzo wzruszeni. i z radością celebrowaliśmy ten wspaniały wspólny czas. Zapraszamy do obejrzenia filmu: https://vimeo.com/555386410    kod: 2605

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-06-08

 Grupa V i III udały się na wycieczkę do Muzeum Obwarzanka. Przedszkolaki poznały historię tego słynnego krakowskiego wypieku oraz samodzielnie je wykonały! Zapraszamy do fotogalerii: https://read.bookcreator.com/qVqucOZ59JQgBfAOE4auhs43VcA2/O8Qey4-GT_qVhMrY43KNCQ

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-06-08

 "Dzień otwartych drzwi" - ja wiem gdzie się bawić, a ty?! Samodzielnie decydujemy o wyborze formy aktywności!

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-06-02

 Poznawaliśmy nasze miasto-  codziennie ,,odwiedzaliśmy” inne zabytki Krakowa, poznawaliśmy legendy krakowskie, śpiewaliśmy krakowskie piosenki i tańczylismy krakowiaka. Na końcu odbył się w naszej grupie Turniej Wiedzy o Krakowie.

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-06-01

 Mamy były obecne w naszych rozmowach, zainspirowanych klasycznymi tekstami literatury dziecięcej, m.in. . „Zajączek z rozbitego lusterka” H. Bechlerowej, „Nasza mama czarodziejka” J. Papuzińskiej, czy „Zapach mamy” R. Piątkowskiej . Sportretowaliśmy mamy w pracach plastycznych. Obdarowaliśmy „wyśpiewanymi i wytańczonymi” życzeniami oraz własnoręcznie wykonanymi upominkami. Niektóre prezenty musieliśmy wcześniej odkodować w zabawach logicznych. „Jak dobrze mamo, że Ciebie mam! Jesteś najlepsza ze wszystkich mam!

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-05-30

 W dniu 12 maja w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia edukacyjne związane z przypadającym w tym dniu świętem pielęgniarek i pielęgniarzy. Dzieci poznały specyfikę ich pracy oraz przygotowały specjalne laurki dla personelu medycznego Uniwersyteckiego Szpitala w Krakowie oraz Szpitala Św. Róży. Zapraszamy do fotorelacji:https://read.bookcreator.com/qVqucOZ59JQgBfAOE4auhs43VcA2/ZErk8QMWQleBo4iw_0iTyw

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-05-16

 Z okazji Dnia Unii Europejskiej w naszym przedszkolu odbyły się specjalne zajęcia edukacyjne. Dzieci poznały hymn, flagę oraz maskotkę Unii Europejskiej - Syriusza, a także wybrane państwa będące jej członkami. Zapraszamy do fotorelacji https://read.bookcreator.com/qVqucOZ59JQgBfAOE4auhs43VcA2/0IznCa5URz6fiFhJq5m2Fw

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-05-09

 22 kwietnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji rozmawialiśmy o tym, co szkodzi naszej planecie i jak zadbać o jej przyszłość. Wykonaliśmy plakaty informacyjne, ciekawe prace plastyczne, posadziliśmy w ogrodzie przedszkolnym jabłonie. Realizując projekt międzynarodowy E-Twinning "For the World", uczestnicząc w spotkaniu online, zobaczyliśmy, jak świętują ten dzień dzieci z innych europejskich krajów. 

Zapraszamy do oglądnięcia fotorelacji pod linkiem: https://read.bookcreator.com/qVqucOZ59JQgBfAOE4auhs43VcA2/3hT1HD9DRI2Orz6sx13n_w

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-04-27

 Dowiedzieliśmy się co sprzyja, a co zagraża naszej planecie, dostrzegliśmy niszczącą rolę człowieka, ale i zachowania sprzyjające ochronie przyrody. W naszej sali powstała piękna ,,Zielona Kraina”. Wszyscy razem pracowaliśmy i zbudowaliśmy ją – jedne dzieci wybierały ,, zielony materiał budowlany”, a inne tworzyły z niego wspaniały zielony świat, w którym zamieszkała zadowolona żabka.A najwazniejsze, że działaliśmy wspólnie wszyscy razem !     BRAWO STARSZAKI!

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-04-25

 Wspólna inicjatywa dzieci to zielony kącik w naszej sali – będzie  zdrowy szcypiorek i piękne kwiaty.Będziemy dbać o naszą hodowlę i obserwować wzrost roslin, bo wiemy już, co potrzebne aby nasze roślinki pięknie rosły. A w ogródku przedszkolnym zasadziliśmy hiacynty, żonkile i astry. BRAWO DZIELNI OGRODNICY!

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-04-25

 Nasze przedszkole aktywnie i twórczo uczestniczyło w ogólnopolskim projekcie społeczno-edukacyjnym "Jesteśmy różni, lecz równie ważni". Jego celem było uwrażliwienie na potrzeby osób ciepiących na autyzm.   

W Domu Kultury w Siewierzu, 2 kwietnia, w Światowym Dniu Świadomości Autyzmu została otwarta wystawa prac plastycznych dzieci, na której znajdują się dzieła też naszych przedszkolaków. Zapraszamy na film przygotowany przez organizatorów akcji.

https://www.youtube.com/watch?v=s783mtruD6g

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-04-11

 Uroczyście w naszym przedszkolu powitaliśmy wiosnę! Długo na nią czekaliśmy! W przedszkolnym ogródku zakwitły już przebiśniegi i krokusy! Przedszkolaki z okazji nadejścia wiosny wykonały wspaniałe, "kwitnące" kapelusze!W tym dniu świętowaliśmy także Międzynarodowy Dzień Wody. Rozmawialiśmy o jej znaczeniu dla człowieka, zwierząt i roślin, a także o konieczności dbania o jej zapasy na Ziemi. Wykonaliśmy ciekawy plakat  informujący o konieczności jej oszczędzania.

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-03-30

 W dniu 22 marca obchodziliśmy Dzień Nowoczesnych Technologii w Edukacji. Jego celem jest popularyzowanie technologii informacyjno-komunikacyjnych wykorzystywanych w pracy z dziećmi. W tym dniu przedszkolaki korzystały z propozycji edukacyjnych SQUL'a, Studio. Code.oraz innych, stosując m.in. tablicę interaktywną oraz tablety. Dużym zainteresowaniem cieszyły się też ozoboty i Mouse Robot dzięki którym przedszkolaki na co dzien rozwijają swoje umiejętności w zakresie programowania. Zapraszamy do e-book'a i na film.

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-03-30

 W czasie zabaw i zajęć budowaliśmy postawę ciekawości,odkrywania zjawisk z otaczającego nas świata  poprzez rozwijanie umiejętności zadawania pytań i odpowiadania na pytania.Potrafiliśmy wyciągać wnioski z obserwowanych zjawisk fizycznych oraz przeprowadzanych doświadczeń. Wymienialiśmy podobieństwa pomiędzy zjawiskami przyrodniczymi obserwowanymi na filmie, a eksperymentami wykonanymi wspólnie z nauczycielem dotyczącymi wybuchu wulkanu

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-03-21

 17 marca w gr.III i V obowiązywał kolor zielony, ponieważ obchodziliśmy Dzień Świętego Patryka. Dzieci poznały zwyczaje irlandzkie związane z tym świętem. Oglądaliśmy Paradę organizowaną w Dublinie, uczyliśmy się tańców irlandzkich, słuchaliśmy muzyki oraz przygotowaliśmy specjalny zielony napój (sok z jabłka, bananów i kiwi). 

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-03-21

Realizując projekt "Zdrowo i Sportowo" dzieci z grupy V uczestniczyły w warsztatach plastycznych "Kids&Art". Na zajęciach pt. "Wiosenne kwiaty", przedszkolaki poznały twórczość Georgia O"Keeffe. Inspirując się jej malarstwem dzieci wykonały piękne prace plastyczne.

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-03-21

 „Grasz w zielone? Gram! Masz zielone...? Jeszcze nie! Ale liczymy na to, że wkrótce ten kolor będzie widoczny w naszej sali. Na zajęciach o zmysłach i higienie wzroku, dzieci dowiedziały się, że to w otoczeniu zieleni, najlepiej wypoczywają nasze oczy. Wyprzedzając, nieco opieszałą w tym roku wiosnę, zabrały się więc za „zazielenianie” kącika przyrody. Wspólne sadzenie i sianie, to nie tylko okazja do poznawania gatunków roślin i warunków ich wzrostu, ale również poczucie sprawstwa i wdrażanie do odpowiedzialności za założoną uprawę. Dziękujemy rodzicom za dostarczone roślinki i materiały! Zakładanie indywidualnych upraw w kąciku przyrody, to dla dzieci z gr. II tylko „wprawka” do działań ogrodniczych. Już czekają na nie drewniane skrzynki, dostarczone przez rodziców Zosi – bardzo dziękujemy! Planujemy założenie w nich mini ogródka warzywnego. Tymczasem podczas pobytu w ogrodzie przedszkolnym, udało nam się dostrzec efekt jesiennych prac, zorganizowanych przez panią Wiolę – z ziemi wychylają „główki” małe sadzonki krokusów. I tylko pozostaje nam zaśpiewać: „Wiosno, wiosenko, gdzie jesteś powiedz nam?!”(…)

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-03-21

 Czy ślady i tropy są tym samym? Co jest największym przysmakiem borsuka? W jaki sposób wiewiórka porządkuje swoje zapasy? Czyją głowę wieńczy poroże, a które zwierzę ma porostki? Bogactwo informacji o zwyczajach mieszkańców lasu oraz utrwalające je atrakcyjne zabawy: zaznaczanie na konarze drzewa rozmiarów zwierząt, porównywanie długości skoków do odległości osiąganej przez zwierzęta, wypełnianie ściółką tropów, czy rozpoznawanie gatunków na podstawie odgłosów. To tylko niektóre formy, które zaproponowali uczestnikom warsztatów przyrodniczych, edukatorzy Centrum Edukacji Ekologicznej „Symbioza”.

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-03-17

 Grupa III oraz V uczestniczyły w warsztatach prowadzonych przez astronomów z Młodzieżowego Obserwatorium Astronomicznego w Niepołomicach. Dzieci poznały planety naszego Układu Słonecznego i ich właściwości. Ponadto dowiedziały się, na czym polega praca astronoma, jakich przyrządów używa on do obserwacji nieba oraz co to są stacje kosmiczne. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-03-14

 W piątek 12 marca dzieci z grupy III oraz V obchodziły Światowy Dzień Matematyki. Przedszkolaki doskonaliły swoje umiejętności w zakresie liczenia oraz kodowania. Za aktywny udział w turnieju otrzymały pamiątkowe dyplomy.

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-03-14

 "Dzień kobietNiech każdy się dowie, Że dzisiaj święto dziewczynek! Uśmiechy są dla nich. Zabawa i taniec (...)" oraz  upominek, wykonany i wręczony koleżankom przez chłopców z grupy II.

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-03-10

 Zabawy i zajęcia najmłodszych przedszkolaków

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-03-05

  Z przyniesionego ekwipunku, pani ratowniczka wyjmowała kolejne przedmioty. Najpierw kombinezon ochronny – ubrany przez prowadzącą, aby oswoić dzieci z uniformami medyków. Następnie materiały opatrunkowe, szyny i kołnierze ortopedyczne, których zastosowanie demonstrowała na maskotkach misiów. Misie, w zależności od tego, czy wymagały ogrzania, czy też ochłodzenia zostały owinięte kocami termicznymi. Zgodnie z tą zasadą, dzieci okryły odpowiedną stroną folii „serduszka”, na nich również ćwiczyły masaż serca. Potwierdzeniem uzyskanej przez dzieci wiedzy i umiejętności z zakresu pierwszej pomocy, był Dyplom Małego Ratownika.

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-03-05

 Grupa III i V obchodziły w niecodzienny sposób Dzień Dinozaura. Realizując program "Zdrowo i Sportowo" dzieci uczestniczyły w warsztatach plastycznych online. Inspirując się twórczością Henri'ego Matisse'a wykonały prace plastyczne przedstawiające dinozaury. Zapraszamy do oglądnięcia fotorelacji.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-02-28

  Dzień dinozaura to nie lada gratka dla małych pasjonatów prehistorycznych zwierząt. Dzieci z gr. II rozpoznawały nazwy ich przedstawicieli na ilustracjach albumu „Poznaj 1000 dinozaurów”, zaśpiewały piosenkę o zwyczajach dinozaura, współdziałały w małych zespołach, układając sylwety zwierząt i stemplowały ślady ich łap w zabawie plastycznej. Przytuliły świętującego swój dzień Dinusia.

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-02-28

 Klasyka literatury dziecięcej w profesjonalnej interpretacji aktorów Teatru Groteska, m.in. „Ptasie radio” J. Tuwima, Abecadło i „Na straganie” J. Brzechwy, czy „Chory kotek” St. Jachowicza. Zachwyt na twarzach małych widzów dowodzi, jak bardzo tęskniliśmy za bezpośrednim kontaktem ze sztuką.

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-02-24

 W grupie II, III i V, dzieci uczestniczyły w zabawach, których motywem przewodnim był KOT. Opowiadały o zwyczajach swoich mruczących pupili i o zasadach opiekowania się nimi. Uczestniczyły w "kociej gimnastyce" oraz wysłuchały opowiadania z kocimi bohaterami w roli głównej. Tak zainspirowane, stworzyły niepowtarzalne portrety najmilszych zwierzęcych przyjaciół człowieka.

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-02-18

Tak grupa III świętowała Międzynarodowy Dzień Pizzy.

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-02-13

Przedszkolaki z grupy V obchodziły Międzynarodowy Dzień Pizzy. Z tej okazji poznaliśmy historę pizzy Margheritty oraz sposób jej pieczenia. Sami  również przygotowaliśmy własne pizze! Były pyszne! Sami zobaczcie!

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-02-13

 Grupa V oraz grupa III wzięły aktywny udział w Międzynarodowym Dniu Bezpiecznego Internetu. Dzieci poznały zasady korzystania z urządzeń ekranowycha także zalety i  zagrożenia płynące z korzystania z internetu. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem realizowały program edukacyjny Necio.pl. Oto ich prace plastyczne:

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-02-13

 Grupa V uczestniczyła w warsztatach plastycznych on-line organizowanych przez Kids&Art, pod nazwą "Tłusty Czwartek - pączki a'la Andy Warhol". Dzieci poznały twórczość tego artysty oraz inspirując się nią, wykonały własne prace przedstawiające pączki. Zapraszamy do ich oglądania.

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-02-13

 Grupa V z okazji Walentynek przygotowała dla swoich koleżanek i kolegów przedstawienie pt."Uśmiech". Wydarzenie to było wielkim świętem w naszym przedszkolu. Dla aktorów przygotowano specjalne walentynkowe serduszka.

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-02-13

 Miniony tydzień grupa II spędziła w przedszkolu pod hasłem „Przedszkolaki pamiętajcie, w zimie ptaki dokarmiajcie!”. Głównym celem podejmowanych działań było uwrażliwienie dzieci na los ptaków zimujących w Polsce. Przygotowaliśmy „smakowite kule” dla ptaków, które zawisły w ogrodzie przedszkolnym. Przedszkolaki wzbogaciły swoją wiedzę o nazwy popularnych ptaków,  a także rozwijały kompetencje matematyczne w zabawach w kodowanie i określanie stosunków przestrzennych.  Wiele radości dostarczyły codzienne  obserwacje „gości” w karmniku.

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-02-07

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-02-02

 Z okazji Dnia Antarktydy dzieci z grupy V zgłębiały tajemnice flory i fauny tego kontynentu. Inspiracją też stała się książka Aliny i Czesława Centkiewiczów "Zaczarowana zagroda". Przedszkolaki wykonały niezwykle ciekawe lapbooki, w których zawarły informacje na temat mieszkańców Antarktydy. Ponadto wykorzystując plastikowe butelki przedszkolaki stworzyły stado pingwinów - zobaczcie sami, oto link do prac: https://read.bookcreator.com/qVqucOZ59JQgBfAOE4auhs43VcA2/b7rL_SM_SC6OgAc-jvLb1A

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-01-31

Cieszymy się z kolejnego sukcesu naszego wychowanka -  Elenka z gr. II zajęła II miejsce w XII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Jesienne Duszki, Leśne Skrzaty". Gratulujemy laureatce!

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-01-27

 Dzieci  przygotowały przedstawienie z okazji Dnia Babci i Dziadka oraz upominki, które wykonały z wielką radością i starannością .

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-01-24

Maskarada, maskarada, każdy maskę dzisiaj wkłada! Gra muzyka: rym, cym, cym...!"

Czy zgadniecie, kto jest kim?!

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-01-20

Zimowe zabawy, nie tylko na śniegu, ale również w naszej sali !!! 
Ułożyliśmy ,,słownik zimowy" i potrafimy świetnie układać z liter wyrazy, odczytywać je, rozwiązywać zagadki,układać zdania o określonej liczbie wyrazów i układać opowieść zimową. Rozwijając kreatywność  ułożyliśmy w zespołach niepowtarzalne zimowe obrazki. wykorzystując dostępne w sali zakrętki i klocki
 

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-01-17

Przedszkolaki z grupy V realizują międzynarodowy projekt E- Twinning "My Art World". Z okazji rocznicy urodzin Stanisława Wyspiańskiego zapoznały się z wybranymi jego obrazami. Samodzielnie wykonały reprodukcje "Dziewczynki w czerwonej sukience w grochy". Powstały bardzo interesujące dzieła! Serdecznie zapraszamy do ich oglądnięcia. Oto link.

https://read.bookcreator.com/qVqucOZ59JQgBfAOE4auhs43VcA2/g2qXhlfjREWVbgTu5Wc-zg

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-01-10

Długo wyczekiwana wizyta, poprzedzona emocjonującymi wydarzeniami. I wreszcie jest: ukochany przez dzieci święty, który przynosi prezenty -  Mikołaj w przedszkolu!

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-12-20

 Zapachniało lasem i świątecznymi przyprawami, zaiskrzyły się świąteczne ozdoby. Wielość materiałów i kreatywność dzieci przyniosły wspaniały efekt w  postaci pięknych bożonarodzeniowych stroików. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-12-20

„Już blisko kolęda!” Smutno kolędować tylko we własnym gronie, dlatego w tym roku każda grupa nagrała dla Rodziców swój świąteczny występ. Grupa II postarała się o dodatkową widownię, zapraszając na swoje przedstawienie koleżanki i kolegów z grupy I. A po wzruszających świątecznych prezentacjach, dzieci zasiadły do wigilijnych stołów.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-12-20

W gr. IV wciąż poszerzamy wiedzę o cyfrach. Poznajemy kolejne cyfry,
przeliczamy, dodajemy i odejmujemy, rozwiązujemy proste zadania.
 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-12-20

Dzieci wykonały świąteczne kartki z życzeniami dla Seniorów, które zostały przekazane do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Mamy nadzieję, że te życzenia od dzieci umilą święta osobom starszym i samotnym.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-12-20

W ostatnich dniach dzieci z grupy I przygotowały świąteczne ozdoby i pięknie udekorowały choinkę. Dzięki temu w sali zapanował świąteczny nastrój.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-12-15

Podczas zajęć realizowanych w ramach tematu tygodnia „Wiem, co jem” ,  dzieci z grupy II rozwinęły swoje umiejętności kulinarne. Przedszkolaki  wykonały smaczne pierniczki, a także przygotowały pełen witamin koktajl."

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-12-13

"Puśćmy sobie bączka" w grupie "maluszków"

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-11-30

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-11-29

Dzisiaj dzieci z gr. IV świętowały Dzień Pluszowego Misia. Niestety pluszowi przyjaciele musieli zostać w domu. Przedszkolaki poznały historię misia, uczestniczyły w zabawach, a na koniec wykonały pracę plastyczną – „Mój przyjaciel miś”.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-11-26

„Proszę Państwa oto miś!” – od recytacji tego znanego wiersza rozpoczęliśmy obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia w grupie II . Dzieci wraz ze swoimi pluszowymi przyjaciółmi tańczyły, śpiewały, doskonaliły kompetencje matematyczne oraz wykonały pracę plastyczną. Ten „misiowy dzień”  wywołał wiele uśmiechów na twarzach przedszkolaków i mamy nadzieję, że pozostanie w pamięci dzieci przez długi czas.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-11-26

 Eko - warsztaty "Puśćmy sobie bączka, czyli w co się bawią dzieci, gdy ekarn nie świeci"

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-11-26

Z radością informujemy, że grupa V otrzymała wyróżnienie w konkursie plastycznym "95 słoneczne urodziny Kubusia Puchatka". Dzieci otrzymały dyplom i nagrody. Gratulujemy!

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-11-24

Grupa III i V w ramach realizacji projektu "Zdrowo i Sportowo" obchodziła dzisiaj Swiatowy Dzień Toalet. Dzieci utrwaliły sobie podstawowe zadady higieny oraz wykonały kolorowe papierowe ręczniki (grupa III) a także książeczki na temat kultoralnego korzystania z toalety (grupa V).

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-11-19

  Z dumą informujemy, że inicjatywa zajęć on-line zrealizowana w grupie V pt. "Przyjaciele A.I for the Oceans" została nagrodzona w konkursie Code Week 2020. Gratulujemy Przedszkolakom!

https://www.gov.pl/web/koduj/znamy-juz-wyniki-konkursu-1000-pierwszych-inicjatyw-online?fbclid=IwAR3TprDkdJTtIljhzksFkD0c2RvCGIk7wTpNUZO4fpgWPqknVtss0WrD6gw

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-11-18

Z przyjemnością informujemy, że grupa V otrzymała specjalne wyróżnienie na tegorocznym Przeglądzie Teatralno-Muzycznym "O Buławę Lajkonika". Gratulujemy utalentowanym Przedszkolakom! Jesteśmy z Was dumni!

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-11-18

Dwoje dzieci z gr. II: Zosia i Tymon, reprezentowało przedszkole w Konkursie recytatorskim „Rodzina na wesoło”, zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury im H. Jordana w Krakowie. Przesłuchania odbywały się w formie on-line. Nasi przedstawiciele popisali się poczuciem humoru i umiejętnościami aktorskimi. Serdecznie gratulujemy Zosi i Tymonowi!

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-11-18

Obchodziliśmy uroczyście Dzień Niepodległości w naszej grupie. Przygotowaliśmy krótki program,w którym dzieci śpiewały pieśni patriotyczne, deklamowały wiersze, a na zakończenie odśpiewaliśmy hymn państwowy. Uświetniliśmy nasz występ przez odpowiednie ubranie oraz własnoręcznie przez dzieci wykonane kotyliony.flaga

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-11-12

Przedszkolaki z grupy drugiej  posadziły dziś cebulki krokusów, realizując tym samym kolejne zadanie z projektu „Ekokulturalne Przedszkole” - zadbały o estetyczną, przyjazną środowisku Ekoprzestrzeń. Dzieci z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w pracach ogrodniczych, bo wiedzą, że piękne środowisko będzie nas otaczać tylko wtedy, gdy każdy – i duży i mały, będzie o nie dbał.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-11-12

 "Szkoła do hymnu" to kontynuacja akcji MEN z 2019 r. i 2018 r. - "Rekord dla Niepodległej”. W  tegorocznej akcji wzięły udział czterolatki z naszego przedszkola. Z należnym narodowej pieśni szacunkiem i powagą, w przededniu Święta Niepodległości o godz. 11:11, zaśpiewały I zwrotkę Mazurka Dąbrowskiego.

      

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-11-11

Przedszkolaki z grupy V wzięły udział w konkursie plastycznym "Polskie symbole narodowe", zorganizowanym z okazji Świeta Niepodległości. Dzieci wykonały niezwykłe prace plastyczne!

Zapraszamy do oglądnięcia książeczki elektronicznej. 

Gratulujemy pomysłów i oryginalności wykonania! Brawo Wojtku, Przemku, Julio B, Julio K., Zosiu, Nino i Zuziu!

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-11-10

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-11-10

   W przeddzień Święta Niepodległości w Gr. II dominowały dwa kolory: biały i czerwony: dzieci wykonały kwiaty i serduszka w narodowych       barwach i ułożyły z dostępnych w sali przedmiotów biało - czerwoną flagę. Na jej tle zaśpiewały I zwrotkę Mazurka Dąbrowskiego,  oczywiście udekorowane niepodległościowymi kotylionami. Obejrzały krótką animację o legendarnym pochodzeniu państwa polskiego  i o symbolach narodowych. Podsumowując pierwszy etap edukacji patriotycznej, z dużą pewnością odpowiadały na pytania z wiersza Wł. Bełzy "Katechizm polskiego dziecka" : "Kto ty jesteś? - Polak mały!..."

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-11-10

 

Grupa V i III w ramach realizacji projektu "Zdrowo i sportowo" wzięłą udział w konkursie "Rolkotelegram". Jego celem było utrwalanie podstawowych zasad higieny. 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-11-09

 W leśnych ostępach odtworzyliśmy bajkę ,,Czerwony Kapturek" i ,,Królewna Śnieżka i 7 krasnoludków" tworząc niepowtarzalne maski dla     bohaterów i bawiąc się w przedstawienie.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-11-09

Kończąc cykl zajęć ,, W Królestwie Drzew Leśnych" po turnieju wszystkie dzieci otrzymały dyplom przyjaciela drzew wykazując się bardzo dobrą znajomością środowiska lasu.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-11-09

W naszym przedszkolu 5 listopada to Outdoor Classroom Day. Dzieci z grupy III, IV oraz V wybrały się na niecodzienny spacer do naszego ogrodu. Obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie i wykorzystując ogromną ilość opadłych jesiennych liści, wykonały wspaniałego Misia. Zapraszamy do oglądnięcia fotorelacji z Outdoor Classroom Day.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-11-05

W piątek i poniedziałek Przedszkolaki z grupy V obchodziły Festiwal Dyni.

Poznały różne jej odmiany i zastosowanie w kuchni, wykonały własne Dyniusie oraz wzięły udział w zawodach sportowych z Panią Dynią i Panem Dyńkiem. Było bardzo wesoło! Zobaczcie sami!

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-11-02

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-10-31

Grupa II bierze udział w projekcie ekologicznym .  Jego celem jest

  • kształtowanie postaw i nawyków korzystnych dla środowiska naturalnego;
  • rozbudzanie poczucia współodpowiedzialności za ochronę środowiska;
  • rozwijanie umiejętności racjonalnego korzystania z zasobów naturalnych

W pierwszym etapie: Ekoplastyka – w wykonaniu dzieci z gr. II, realizowana poprzez kreatywne wykorzystanie darów jesieni.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-10-28

W konkursie "Kasztankowe Inspiracje" nagrodzono wszystkich przedszkolaków, które wzięły w nim udział. Dzieci zaprezentowały swoje prace plastyczne, w których wykorzystano kasztany. Są wspaniałe! Jest dinozaur, jamnik, kogut, koń, sarenki, pająk, czołg i wiele innych ..

Zapraszamy do oglądania!

Gratulujemy: Kindze, Kacperkowi, Hani, Julii K., Adamowi, Liliance, Przemkowi, Julii B., Zuzannie.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-10-25

Grupa V wzięła udział w Europejskim Tygodniu Kodowania. Doskonaliliśmy umiejętność programowania Mouse Robot oraz Ozobotów. Certyfikat Code Week

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-10-18

Dzisiaj w grupie V obchodziliśmy Dzień Czystych Rąk.  "Umyj ręce w ciepłej wodzie, czyste ręce są dziś w modzie" - to było nasze motto. Przypomnieliśmy sobie jak poprawnie myć ręce, by w ten sposób dbać o zdrowe własne i innych.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-10-15

W dniu 14 października przedszkolaki z grupy I zostały oficjalnie włączone do społeczności przedszkolnej. Podczas występu, dzieci zaprezentowały swoje umiejętności wokalne i taneczne. Następnie Pani Dyrektor uroczyście pasowała każde dziecko na prawdziwego przedszkolaka. Dzieci otrzymały pamiątkowe medale i dyplomy. Przedszkolakom gratulujemy i życzymy wielu radości i sukcesów w naszym przedszkolu.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-10-14

Grupa III uczestniczyła w akcji Godzina kodowania. Programowaliśmy robota A.I. Doskonaliliśmy swoje umiejętności.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-10-14

   Grupa V wzięła udział w akci Godzina Kodowania. Z sukcesem ukończyła szkolenie z zakresu programowania "A.I.For the Ocean". Dziękujemy ich rodzicom za pomoc w osiągnięciu tak wspaniałego rezulatatu. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-10-13

W piątek obchodziliśmy Dzień Drzewa. Wiemy, jak ważną rolę odgrywają one w życiu i gospodarce człowieka. Z puzzli wykonaliśmy pracę plastyczną.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-10-09

W tym tygodniu Przedszkolaki malowały obrazy inspirowane twórczością Bridget Riley. Powstały wspaniałe prace, które pokazują ich niezwykłą wyobraźnię i umiejętnośc operowania barwami. Galeria prac dzieci.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-10-09

Obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Muzyki.  Graliśmy Marsz Turecki Ludwika Van Beethovena w opracowaniu Batti Strauss. Graliśmy jak prawdziwa orkiestra!

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-10-05

Dzisiaj obchodziliśmy Dzień Uśmiechu. Lubimy się śmiać i żartować! Zobaczcie sami!

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-10-05

"Czworonożni przyjaciele, z nimi zawsze jest weselej!"

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-10-05

W poniedziałek obchodziliśmy Dzień Morza. Poznaliśmy różne zwierzęta, rozmawialiśmy o zawodzie marynarza oraz bawiliśmy się przy muzyce Camille Saint-Saens "Karnawał zwierząt" (Aquarium).

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-09-30

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-09-30

 Bawimy się „na okrągło” - koła, kółka, kółeczka i mała kropeczka. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-09-24

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-09-23

Przedszkolaki z grupy V świętowały Dzień Spadającego Liścia. Z tej okazji m.in. wykonały specjalne kapelusze wyklejone jesiennymi liściami z kolorowego papieru. Prezentowali się w nich znakomicie. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-09-23

Trochę brakowało nam możliwości wspólnej zabawy z kolegami z innych grup. Wiatrak matematyczny "wystąpił w roli pajęczynki", a pomysły zabaw integracyjnych, tanecznycych i ruchowych - czyli podstawowych aktywności każdego Przedszkolaka,  zainspirowane były zjawiskiem "babiego lata"

data dodania: 2020-09-21