Samorządowe Przedszkole nr 20
Samorządowe Przedszkole nr 20


Galeria

Witamy w dziale galeria 

"Jesteśmy różni, lecz równie ważni"

 Nasze przedszkole aktywnie i twórczo uczestniczyło w ogólnopolskim projekcie społeczno-edukacyjnym "Jesteśmy różni, lecz równie ważni". Jego celem było uwrażliwienie na potrzeby osób ciepiących na autyzm.   

W Domu Kultury w Siewierzu, 2 kwietnia, w Światowym Dniu Świadomości Autyzmu została otwarta wystawa prac plastycznych dzieci, na której znajdują się dzieła też naszych przedszkolaków. Zapraszamy na film przygotowany przez organizatorów akcji.

https://www.youtube.com/watch?v=s783mtruD6g

Gr.V Powitanie wiosny i Dzień wody

 Uroczyście w naszym przedszkolu powitaliśmy wiosnę! Długo na nią czekaliśmy! W przedszkolnym ogródku zakwitły już przebiśniegi i krokusy! Przedszkolaki z okazji nadejścia wiosny wykonały wspaniałe, "kwitnące" kapelusze!W tym dniu świętowaliśmy także Międzynarodowy Dzień Wody. Rozmawialiśmy o jej znaczeniu dla człowieka, zwierząt i roślin, a także o konieczności dbania o jej zapasy na Ziemi. Wykonaliśmy ciekawy plakat  informujący o konieczności jej oszczędzania.

 

 

22.03.2021 Dzień Nowoczesnych Technologii w Edukacji

 W dniu 22 marca obchodziliśmy Dzień Nowoczesnych Technologii w Edukacji. Jego celem jest popularyzowanie technologii informacyjno-komunikacyjnych wykorzystywanych w pracy z dziećmi. W tym dniu przedszkolaki korzystały z propozycji edukacyjnych SQUL'a, Studio. Code.oraz innych, stosując m.in. tablicę interaktywną oraz tablety. Dużym zainteresowaniem cieszyły się też ozoboty i Mouse Robot dzięki którym przedszkolaki na co dzien rozwijają swoje umiejętności w zakresie programowania. Zapraszamy do e-book'a i na film.

18.03.2021 Gr. IV "Mali odkrywcy"

 W czasie zabaw i zajęć budowaliśmy postawę ciekawości,odkrywania zjawisk z otaczającego nas świata  poprzez rozwijanie umiejętności zadawania pytań i odpowiadania na pytania.Potrafiliśmy wyciągać wnioski z obserwowanych zjawisk fizycznych oraz przeprowadzanych doświadczeń. Wymienialiśmy podobieństwa pomiędzy zjawiskami przyrodniczymi obserwowanymi na filmie, a eksperymentami wykonanymi wspólnie z nauczycielem dotyczącymi wybuchu wulkanu

17.03.2021 Dzień św. Patryka w gr. III i V

 17 marca w gr.III i V obowiązywał kolor zielony, ponieważ obchodziliśmy Dzień Świętego Patryka. Dzieci poznały zwyczaje irlandzkie związane z tym świętem. Oglądaliśmy Paradę organizowaną w Dublinie, uczyliśmy się tańców irlandzkich, słuchaliśmy muzyki oraz przygotowaliśmy specjalny zielony napój (sok z jabłka, bananów i kiwi). 

19.03.2021 Zielony kącik przyrody w gr. II

 „Grasz w zielone? Gram! Masz zielone...? Jeszcze nie! Ale liczymy na to, że wkrótce ten kolor będzie widoczny w naszej sali. Na zajęciach o zmysłach i higienie wzroku, dzieci dowiedziały się, że to w otoczeniu zieleni, najlepiej wypoczywają nasze oczy. Wyprzedzając, nieco opieszałą w tym roku wiosnę, zabrały się więc za „zazielenianie” kącika przyrody. Wspólne sadzenie i sianie, to nie tylko okazja do poznawania gatunków roślin i warunków ich wzrostu, ale również poczucie sprawstwa i wdrażanie do odpowiedzialności za założoną uprawę. Dziękujemy rodzicom za dostarczone roślinki i materiały! Zakładanie indywidualnych upraw w kąciku przyrody, to dla dzieci z gr. II tylko „wprawka” do działań ogrodniczych. Już czekają na nie drewniane skrzynki, dostarczone przez rodziców Zosi – bardzo dziękujemy! Planujemy założenie w nich mini ogródka warzywnego. Tymczasem podczas pobytu w ogrodzie przedszkolnym, udało nam się dostrzec efekt jesiennych prac, zorganizowanych przez panią Wiolę – z ziemi wychylają „główki” małe sadzonki krokusów. I tylko pozostaje nam zaśpiewać: „Wiosno, wiosenko, gdzie jesteś powiedz nam?!”(…)

17. i 18.03 2021 Warsztaty przyrodnicze w gr. II, III, IV i V

 Czy ślady i tropy są tym samym? Co jest największym przysmakiem borsuka? W jaki sposób wiewiórka porządkuje swoje zapasy? Czyją głowę wieńczy poroże, a które zwierzę ma porostki? Bogactwo informacji o zwyczajach mieszkańców lasu oraz utrwalające je atrakcyjne zabawy: zaznaczanie na konarze drzewa rozmiarów zwierząt, porównywanie długości skoków do odległości osiąganej przez zwierzęta, wypełnianie ściółką tropów, czy rozpoznawanie gatunków na podstawie odgłosów. To tylko niektóre formy, które zaproponowali uczestnikom warsztatów przyrodniczych, edukatorzy Centrum Edukacji Ekologicznej „Symbioza”.

Gr. III i V na warsztatach MOA

 Grupa III oraz V uczestniczyły w warsztatach prowadzonych przez astronomów z Młodzieżowego Obserwatorium Astronomicznego w Niepołomicach. Dzieci poznały planety naszego Układu Słonecznego i ich właściwości. Ponadto dowiedziały się, na czym polega praca astronoma, jakich przyrządów używa on do obserwacji nieba oraz co to są stacje kosmiczne.