Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Samorządowe Przedszkole nr 20
Strona głowna  /  Warto przeczytać
Warto przeczytać

Zachęcamy do lektury artykułów

Udowodniono, że dziecko, któremu się czyta codziennie na głos:

1/ łatwiej nawiązuje kontakty z innymi,

2/ osiąga lepsze wyniki w naukach wszelkich – nie tylko w humanistyce!,

3/ potrafi dłużej i lepiej się koncentrować,

4/ jest bardziej stabilne emocjonalnie. 

Czytajcie z dzieckiem przynajmniej kilka minut każdego dnia.  Znajdźcie czas! Od tego naprawdę zależy przyszłość Waszego dziecka.

 

  Dzień Bezpiecznego Internetu 2021

 Podczas obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu (9 lutego) odbyła się  interesująca konferencja dla nauczycieli i rodziców na temat  wpływu Internetu na rozwój dzieci i młodzieży. Kompetentni prelegenci, w przystęny sposób przedstawiają trudne, ale bardzo istotne dla prawidłowego rozwoju dzieci zagadnienia. Zachęcamy do obejrzenia nagrania relacji z konferencji.

 

 "Edukacja może ochronić dzieci przed wykorzystywaniem seksualnym"

 "Dzieci, z którymi rozmawia się o bezpieczeństwie i seksualności, które uczy się asertywności, reagowania na niepokojące sytuacje i ochrony swojego  ciała są mniej narażone na wykorzystywanie seksualne. Edukacja w tym zakresie powinna mieć swój początek w domu i być kontynuowana przez nauczycieli i pedagogów." /wstęp do publikacji ze strony Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę/

Gorąco zachęcamy do lektury artykułu i materiałów dla rodziców i dzieci, wspierających realizację kampanii.

 

 "Domowe zasady ekranowe"

"Kampania „Domowe Zasady Ekranowe” promuje zrównoważone korzystanie z urządzeń ekranowych, tak żeby nie stanowiły one zagrożenia dla relacji rodzinnych, rozwoju dzieci i zdrowia domowników. Żeby wykorzystywane świadomie i z umiarem były pozytywnym dodatkiem do rodzinnego życia, a nie jego centralnym punktem." /fragment artykułu promującego kampanię FDDS/

Bogata i atrakcyjna baza wiedzy dla dorosłych i dzieci na temat bezpiecznego korzystania z osiągnięc współczesnej technologii!

 

 

 

 


Ostatnia aktualizacja: 2021-04-30