19.03.2021 Zielony kącik przyrody w gr. II - Samorządowe Przedszkole nr 20

19.03.2021 Zielony kącik przyrody w gr. II

ponad 3 lat temu

„Grasz w zielone? Gram! Masz zielone...? Jeszcze nie! Ale liczymy na to, że wkrótce ten kolor będzie widoczny w naszej sali. Na zajęciach o zmysłach i higienie wzroku, dzieci dowiedziały się, że to w otoczeniu zieleni, najlepiej wypoczywają nasze oczy. Wyprzedzając, nieco opieszałą w tym roku wiosnę, zabrały się więc za „zazielenianie” kącika przyrody. Wspólne sadzenie i sianie, to nie tylko okazja do poznawania gatunków roślin i warunków ich wzrostu, ale również poczucie sprawstwa i wdrażanie do odpowiedzialności za założoną uprawę. Dziękujemy rodzicom za dostarczone roślinki i materiały! Zakładanie indywidualnych upraw w kąciku przyrody, to dla dzieci z gr. II tylko „wprawka” do działań ogrodniczych. Już czekają na nie drewniane skrzynki, dostarczone przez rodziców Zosi – bardzo dziękujemy! Planujemy założenie w nich mini ogródka warzywnego. Tymczasem podczas pobytu w ogrodzie przedszkolnym, udało nam się dostrzec efekt jesiennych prac, zorganizowanych przez panią Wiolę – z ziemi wychylają „główki” małe sadzonki krokusów. I tylko pozostaje nam zaśpiewać: „Wiosno, wiosenko, gdzie jesteś powiedz nam?!”(…)